Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedstawiciele opolskiej ochrony zdrowia popierają kandydaturę prof. Marcina Lorenca do Senatu. Łączy środowisko medyczne i techniczne

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii podkreśla, że rektorowi Politechniki Opolskiej udaje się dość trudna kwestia, czyli łączenie środowisk, medycznych i technicznych, także w aspekcie naukowym.
Krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii podkreśla, że rektorowi Politechniki Opolskiej udaje się dość trudna kwestia, czyli łączenie środowisk, medycznych i technicznych, także w aspekcie naukowym. Politechnika Opolska
- To osoba, która łączy wiele różnych środowisk, nie zamyka się tylko na obszar środowiska naukowego, współpracuje z różnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami - podkreślają przedstawiciele ochrony zdrowia, którzy oficjalnie poparli kandydaturę prof. Marcina Lorenca do Senatu RP.

- Komitet honorowy wspierający moją kandydaturę liczy kilkadziesiąt osób. Reprezentują one różne środowiska. To m.in. naukowcy, przedsiębiorcy, sportowcy czy przedstawiciele szeroko rozumianej ochrony zdrowia i wsparcia osób z niepełnosprawnościami - mówi prof. Marcin Lorenc, kandydat na senatora z okręgu obejmującego Opole i powiat opolski.

Wśród nich jest Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

- Dzisiaj patrzymy na kandydatów w wyborach parlamentarnych poprzez partie, ugrupowania z których startują. Natomiast ja patrzę na konkretne działania danej osoby, jej doświadczenie. Pan rektor Marcin Lorenc bardzo dobrze zarządza politechniką, co poświadczają międzynarodowe rankingi. Nasza współpraca rozpoczęła się od punktu szczepień przeciwko COVID-19, który powstał na drugim kampusie uczelni. Wystarczył jeden telefon do pana rektora i już działaliśmy. W punkcie zaszczepiliśmy kilka tysięcy osób. Uważam, że pan rektor będzie świetnym senatorem - podkreśla Marcin Misiewicz.

Rektor PO łączy wiele różnych środowisk, nie zamyka się tylko na obszar środowiska naukowego

Łukasz Żmuda, dyrektor opolskiego oddziału PFRON zauważa, że dzięki współpracy z rektorem Lorencem po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Opolu, zorganizowano Targi Dostępności, wydarzenie w całości poświęconego tematyce dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

- Z politechniką współpracujemy już od wielu lat, ale te ostatnie cztery lata były intensywnym czasem z pomysłami. Rektor to przede wszystkim umysł ścisły, politechniczny co jest niezwykle ważne. Przede wszystkim to osoba, która łączy wiele różnych środowisk, nie zamyka się tylko na obszar środowiska naukowego, ale stara się działać również we współpracy z różnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami. To jest niezwykle istotne - wylicza Łukasz Żmuda.

Z kolei prof. Jan Szczegielniak, krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii podkreśla, że rektorowi Politechniki Opolskiej udaje się dość trudna kwestia, czyli łączenie środowisk, medycznych i technicznych, także w aspekcie naukowym.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przedstawiciele opolskiej ochrony zdrowia popierają kandydaturę prof. Marcina Lorenca do Senatu. Łączy środowisko medyczne i techniczne - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto