Nyscy strażacy ze świetnym wynikiem podczas Mistrzostw Straży Pożarnej w biegu po schodach

Anna Gryglas
Zawody polegały na pokonaniu 30 pięter, czyli aż 793 stopni, w pełnym umundurowaniu i w aparacie powietrznym. Archiwum prywatne/ FB Bieg Nyski
Hasło imprezy to „Wieżowiec 2022”. Zadaniem uczestników było pokonanie 793 stopni Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w pełnym umundurowaniu. Reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie znaleźli się w pierwszej dwudziestce na ponad 300 uczestników!

Oficjalne Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej w biegu po schodach „Wieżowiec 2022” jak co roku odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki Warszawa.

Nysę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny w składach:
- Tomasz Tomoń i Tomasz Martyna,
- Piotr Roezner i Mateusz Zieleziecki.

Zawody polegały na pokonaniu 30 pięter, czyli aż 793 stopni, w pełnym umundurowaniu i w aparacie powietrznym, przy czym różnica na mecie między członkami drużyny nie mogła wynosić więcej niż jedno piętro.

Na starcie stanęło ponad 160 drużyn z całego kraju, było ponad 300 uczestników. Wszyscy zawodnicy z KP PSP Nysa ukończyli bieg jednak, na uwagę zasługuje rewelacyjny wynik Tomasza Martyny oraz Tomasza Tomonia, którzy to drużynowo zajęli 30 miejsce na 160 drużyn.

Dodatkowo w kategorii strażaków PSP uplasowali się na 9 pozycji, a w klasyfikacji indywidualnej znaleźli się w pierwszej 20 na ponad 300 uczestników.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?