48 48

48. Rajd Festiwalowy zaplanowano na 10 i 11 czerwca. (© Sławomir Mielnik (o))

48. Rajd Festiwalowy zaplanowano na 10 i 11 czerwca. Podczas imprezy zamknięty zostanie węzeł drogowy na skrzyżowaniu ul. Wschodniej i Głogowskiej w Opolu oraz podopolskie drogi powiatowe.

Rajd Festiwalowy 2017 rusza w sobotę o godzinie 16.30 z opolskiego rynku. Następnie zawodnicy przeniosą się na ul. Głogowską i Wschodnią, gdzie w godz. 17.30 - 20.30 zaplanowano prolog.

- Dlatego kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu - mówi Stanisław Kozłowski, rzecznik prasowy Automobilklubu Opolskiego. - Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

Dwudniowa impreza zaplanowana na 10 i 11 czerwca rozgrywana jest w Opolu, ale też w Nakle i Dańcu.

Rajd Festiwalowy 2017 - utrudnienia

- Utrudnień trzeba się spodziewać zwłaszcza w okolicach wiaduktu przy ulicy Głogowskiej i Wschodniej - dodaje Stanisław Kozłowski.

Węzeł zostanie wyłączony z ruchu w sobotę od godziny 15.00 do 22.00 oraz w niedzielę od godziny 6.00 do 19.00. Będą tam bowiem rozgrywane próby sprawnościowe w ramach 48 Rajdu Festiwalowego.

Natomiast w niedzielę od godziny 6.00 do 19.00 zamknięta będzie droga powiatowa nr 1749 Nakło-Raszowa oraz droga powiatowa nr 1746 Chrząstowice-Daniec.

- Rajdowcy te fragmenty będą przejeżdżali kilkukrotnie, więc jeżeli ktoś z mieszkańców podejdzie do sędziego, to ten po przejechaniu wszystkich samochodów przepuści go - wyjaśnia Kozłowski.

Organizatorzy imprezy zachęcają wszystkich do bezpiecznego kibicowania na trasie rajdu.

- A na starcie stanie ponad 100 załóg, to zarówno zawodnicy z licencjami sportowymi jak i amatorzy - mówi Stanisław Kozłowski.

Ze znanych nazwisk można wymienić na przykład Pawła Dytkę, który wystartuje swoją nową rajdówką - 400 konnym citroenem C3, swój udział zapowiedział też inny czołowy polski rajdowiec - Zbigniew Gabryś, któremu towarzyszyć będzie piosenkarz Michał Wiśniewski.

Zobacz też: Rajd Festiwalowy 2017. Impreza znów wystartuje z Rynku


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!